Неділя, 25.08.2019, 15:30
Вітаю Вас Гость | RSS

Елітні кролі


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа


Головна » Статті » Хвороби кролів

Пастерельоз
  Пастерельоз (геморагічна септицемія) - це інфекційна хвороба багатьох видів тварин, яка характеризується у кролів за гострого перебігу симптомами септицемії, при під гострому і хронічному - переважним ураженням легень та утворенням абсцесів у підшкірній клітковині.
 
Перебіг та симптоми. Інкубаційний період коливається від кількох годин до 1-2-х днів. У кролів пастерельоз може перебігать надгостро, гостро, підгостро і хронічно.
  У кролів за надгострого перебігу пастерельозу при активному розмноженні пастерел в організм тварин потрапляє значна кількість екзо- і ендотоксинів. Кріль може гинути без появи будь-яких клінічних ознак.
  Для гострого перебігу пастерельозу (триває 2-3 дні) найбільш характерними і загальними є пригнічення тварини, анорексія і гіпертермія (до 41°С і вище), а перед смертю температура тіла знижується до 33 - 35°С. Хворі кролі втрачають апетит, не рухаються, кінці вух звисають, слизова оболонка носа ціанотична. На початку хвороби перистальтика і дефекація сповільнюються, наділі кал набуває водянистої  консистенції, іноді з домішками пластівців фібрину і крові. Нерідко виявляють кров'яні носові витікання, гострий кон'юнктивіт і кров'янисту сечу.
У тварин розвивається яскраво виражена картина септицемії і серцевої недостатності, і вони гинуть протягом 1 - 2 діб.
  При підгострому перебігу захворювання, крім загальних ознак гарячик, можуть розвиватись місцеві ураження.
  За хронічного перебігу у тварин функціональні порушення органів дихання і травлення виражені слабше. Ця форма хвороби проявляється як заразний нежить, або інфекційний риніт, який спочатку характеризується виділеннями із носових отворів найдрібніших крапель слизу. Надалі витікання з носа посилюються і стають слизовими, слизово-гнійними і,нарешті, гнійними, які засихаючи, утворюють навколо носових отворів кірку, яка утруднює дихання.
  Хворий кріль, відчуваючи подразнення, тре передніми лапками ніс. Шерсть, забруднена виділеннями з носа, склеюється і часто випадає; утворюються так звані розчоси, що є характерною ознакою хвороби. Хворобливий процес може бути перенесений і на статеві органи.

  За тяжкого перебігу хронічного пастерельозу значно погіршується загальний стан кроля. Хвороба може тривати кілька місяців із періодами поліпшення і погіршення, що значною мірою залежить від умов утримання і годівлі.
  Лікування. Тривалість курсу лікування залежить від загального стану тварини і племінної цінності кролів. Кролів лікують антибіотиками тетрациклінового ряду згідно з інструкцією щодо застосування препаратів.
  Імунітет. Тварини, які перехворіли на пастерельоз, набувають імунітету не менше ніж 1 рік.
Категорія: Хвороби кролів | Додав: Alex (02.05.2011)
Переглядів: 6671 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.7/13
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: