Четвер, 28.03.2024, 22:38
Вітаю Вас Гость | RSS

Елітні кролі






Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа


Головна » Статті » Хвороби кролів

Інфекційний стоматит (мокра мордочка)
  Інфекційний стоматит (везикулярний стоматит, мокра мордочка)- це гостра контагіозна хвороба кроленят, яка характеризується запаленням і наявністю виразок на слизовій оболонці ротової порожнини (переважно язика), значною слинотечею.
  На інфекційний стоматит хворіють кроленята підсисного періоду, починаючи з 20-25-денного віку. Кількість хворих різко збільшується після їх відсаджування від матерів, охоплюючи іноді до 100 % молодняку. Найбільш сприятливі до захворювання молоді кролі 1-2-місячного віку. Дорослі тварини хворіють досить рідко.
  Джерелом збудника інфекції є хворі кролі. Зараження відбувається при сумісному утриманні в одній клітці здорових кроленят із хворими. Смертність при цьому захворюванні досягає 20-30%, а іноді й більше.
  Сезонності в прояві хвороби не виявлено, оскільки вона пов'язана з періодами окролу й відлучення кроленят. На поширення хвороби впливають різкі коливання температури і висока вологість повітря, а також зниження резистентності організму тварин, незадовільні умови утримання і неповноцінна годівля.
  Клінічні ознаки. Інкубаційний період при захворюванні інфекційним стоматитом становить 2 - 4 дні. Першою ознакою хвороби є почервоніння слизової оболонки ротової порожнини, яка, однак, залишається вологою. Потім на слизовій оболонці спинки і бокових краях кінчика язика, у ділянці беззубого краю з'являються білуваті нашарування у вигляді дрібних цяточок і смужок, які часто зливаються. На 4-5-у добу нашарування набувають  брунатного або сіро-жовтого забарвлення, потім вони поступово відшаровуються, і на їх місці видно ерозії і виразки. Іноді процес розповсюджується на губи і щоки. Одночасно з ротової порожнини хворих тварин виділяється значна кількість слини, яка змочує волосяний покрив нижньої губи, підщелепного простору і підгруддя. Кроленята труть лапками мордочку, змочуючи волосяний покрив ще більше, від чого волосся склеюється слиною. З появою слинотечі змінюється і загальний стан тварин. Вони стають малорухливими, пригніченими, часто забиваються в куток клітки, чути характерне чавкання. Апетит у кроленят збережений, але корм вони поїдають погано через болючість ротової порожнини, поступово худнуть. Температура тіла перебуває в межах норми.
  Часто спостерігається пронос.
  При типовому перебігу хвороба триває 8-12 днів з моменту появи слинотечі, при тяжкому перебігу (із явищами проносу) смерть настає на 2-5-у добу.
  Інфекційний стоматит може перебігати в легкій формі. При цьому загальний стан кролів не змінюється, у ротовій порожнині виявляють невеликі виразки, слиновиділення незначне - лише з кутів рота. Такі хворі тварини переважно одужують.
  Диференційний діагноз. Інфекційний стоматит необхідно диференціювати від кокцидіозу, гастроентеритів різного походження і теплового удару.
  При кокцидіозі спостерігаються пригнічення, виснаження, скуйовдженість шерсті, пронос, і лише після цього - слинотеча.
  При гастроентеритах різного походження спочатку виявляють розлади функцій травного каналу, а згодом слиновиділення.
  Після теплового удару в кролів різного віку спостерігають слиновиділення, але воно не супроводжується стоматитом і швидко проходить.
  Лікування. 
Симптоматичне лікування кролів доцільно проводити на початку захворювання. Якщо в клітці захворіло на стоматит хоча б одне кроленя, курс лікування необхідно проводити всім тваринам, які знаходяться в ній.
  Для лікування стоматиту можна використати такі засоби:
  1) норсульфазол (ветеринарний препарат, порошок) - засипається в ротик кроленятам 2 рази в день напротязі 5-ти днів;
    2) стрептоміцин (людський препарат, таблетки) - таблетка розминається на порошок і засипається в рот 2 рази в день протягом 5 днів.
  Профілактика і заходи боротьби. Профілактика інфекційного стоматиту ґрунтується на суровому дотриманні загальних ветеринарно -санітарних правил, передбачених для кролівницьких ферм.
  Шкіри і тушки, отримані після забою хворих інфекційним стоматитом кролів, використовують без обмежень.


Категорія: Хвороби кролів | Додав: Alex (02.05.2011)
Переглядів: 6696 | Коментарі: 10 | Рейтинг: 4.2/10
Всього коментарів: 2
2 Олег  
1
Спасибо за информацию. В большинстве книг написаны лекарства еще 50-60 годов.

1 Ирочка  
1
Спасибо за полезную информацию.

Ім`я *:
Email *:
Код *: