П`ятниця, 19.04.2024, 07:56
Вітаю Вас Гость | RSS

Елітні кролі






Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа


Головна » Статті » Хвороби кролів

Еймеріоз (кокцидіоз)
  Еймеріоз (кокцидіоз) - це хвороба кроленят віком до 4-5 місяців, що має гострий, підгострий або хронічний перебіг. В окремих випадках хворіє молодняк старших вікових груп, і навіть дорослі тварини. Еймеріоз проявляється втратою апетиту, загальним пригніченням тварин, анемією, нерідко - ринітом і кон'юнктивітом, збільшенням живота, проносами, судомами і високою смертністю (до 90%). Це одне з найбільш поширених захворювань кролів. Хвороба виникає переважно в теплу пору року, але може спостерігатися і взимку.
  У кишечнику кролів паразитують понад 10 видів еймерів. Кролі заражаються через забруднений корм або воду. Збудник хвороби може поширюватися також через клітки при несвоєчасному їх прибиранні та знезараженні. Щурі, миші і мухи, не заражаючись самі, разом із випорожненнями можуть розсіювати кокцидії по території господарства.
  Клінічні ознаки. Інкубаційний період при захворюванні еймеріозом триває 2-3 (12) доби. Хвороба може мати гострий і підгострий перебіг. Захворювання за локалізацією патологічного процесу проявляється у двох клінічних формах - кишковій і печінковій. При пальпації ділянки живота хворих кролів виявляють збільшення об'єму печінки та її болючість (при печінковому кокцидіозі), напруженість і болючість черевної стінки (при кишковому кокцидіозі).
  Еймеріозом заражаються кролі всіх порід. Найбільш сприйнятливими до хвороби є кроленята 20 - 60-денного віку. Тварини, що перехворіли, набувають нестерильного імунітету і стають несприйнятливими до повторного зараження еймеріями тих видів, що викликали захворювання вперше. 
 
Профілактика і заходи боротьби. Для боротьби із цим недугом застосовують ряд профілактичних засобів, а також лікарські препарати. Перш за все тварини повинні бути забезпечені нормальними умовами проживання та харчування (чисті просторі клітки, збалансований раціон в достатній кількості).
   Періодично проводиться профілактика лікарськими засобами (2-4 рази на рік в залежності від потреби) такими як байкокс, солікокс, трисульфон, бровасептол, септовет, енрофлок тощо.
  Також обов'язкова регулярна дезинфекція кліток: від простого випалювання паяльною лампою до застосовуння дезинфікуючих засобів ("Віркон", "Віроцид").
Категорія: Хвороби кролів | Додав: Alex (19.03.2011)
Переглядів: 8442 | Коментарі: 14 | Рейтинг: 4.4/16
Всього коментарів: 9
8 Валентина  
0
Как применять соликокс,если вес кролика 400гр?А воду пить не хочет!

9 Alex  
0
Солікокс краще за все заливати прямо в рот кроликам із шприца. (тільки шприц без голки) Дозування- від 0.5 мл. до 1мл. один раз на день. На протязі двох - трьох днів.

6 слава  
0
для профшлактики можна у воду добавлять йод і в якій пропорціі

7 Alex  
0
Можна. 2мл. на один літр води. Протягом 10-ти днів.Йод 5%.

5 сашко  
0
цікава інформація по цій темі http://svit-agro.com.ua/kokcidioz-kroliv.html

3 Колян  
1
Спасибо.Но в аптеке инструкции не дали.

4 Alex  
0
Як називається препарат?

1 Колян  
1
Скажите пожалуйста как дизенфицировать клетки порошкообразными средствами?

2 Alex  
0
Розчинити порошок у воді згідно інструкції. Далі за допомогою оприскувача обробити клітку. Тварину під час обробки вийняти із клітки.

Ім`я *:
Email *:
Код *: