Вівторок, 23.10.2018, 22:39
Вітаю Вас Гость | RSS

Елітні кролі


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа


Головна » Статті » Хвороби кролів

Вірусна геморагічна хвороба кролів
   Вірусна геморагічна хвороба кролів (ВГХК, некротичний гепатит, геморагічна пневмонія кролів) - це гостра висококонтагіозна хвороба, яка характеризується явищами геморагічного діатезу у всіх органах, особливо в легенях і печінці.
   Збудником вірусної геморагічної хвороби кролів є РНК-вмісний вірус.
   Способів передачі збудника інфекції існує кілька. Хвороба має сезонний характер, оскільки
проявляється переважно в осінньо-зимовий період.
   До збудника геморагічної хвороби чутливими є лише кролі, незалежно від породи й статі.
   Джерелом збудника є хворі і перехворілі кролі. Факторами передачі можуть бути корми, підстилка, гній, грунт і вода, інфіковані хворими кролями, а також пух і шкурки від хворих тварин.
   Найбільш активно вірус геморагічної хвороби кролів накопичується в печінці, що викликає тяжкі ураження цього органа, які є основними в патогенезі хвороби. Цим пояснюється її блискавичний характер і високий процент летальності серед захворілих кролів.
   У кролів інкубаційний період хвороби триває 48-72 год, іноді - 120 год. Клінічно хвороба майже не проявляється, переважає блискавичний перебіг її. Зовні здорові кролі роблять кілька судомних рухів кінцівками і гинуть. Лише в окремих особин спостерігають легке пригнічення, відсутність апетиту і за 1-2 год до загибелі - витікання з носа (жовті чи кров'янисті). Виявлено, що за 32 год до загибелі температура тіла в кролів підвищується до 40,8 °С. Як правило, при зовнішньому огляді, навіть за кілька хвилин до загибелі кроля, хворого на вірусну геморагічну хворобу, важко відрізнити від інших клінично здорових.
   Застосування вакцин проти вірусної геморагічної хвороби кролів є єдиним засобом боротьби з цим захворюванням і його профілактики. Територія України є неблагополучною щодо вірусної геморагічної хвороби кролів, тому всі тварини, незалежно від породи і способу утримання, підлягають обовязковій імунізації проти цієї хвороби.   
Категорія: Хвороби кролів | Додав: Alex (29.01.2011)
Переглядів: 9549 | Коментарі: 7 | Рейтинг: 3.9/27
Всього коментарів: 7
7  
як провести дезінфекцію кліток, в яких були хворі тварини, і через який час в них знову можна помістити кролів?

6  
у мене у кроля чорны плями на вухах ы надулося вухо

5  
Якщо на зовні не видно цієї хвороби, то після смерті які ознаки при розтині?Які можуть бути печінка, серце, кишечник та ін.

3  
чи можна споживати м"ясо хворого кроля при геморогічній ????

4  
Якщо тварина вже померла від ВГХК, то звісно, що вживати м'ясо не можна. Якщо тварину ви забили живою, то вживати можна.

1  
Дякую за корисну інформацію.

2  
Завжди радий допомогти.

Ім`я *:
Email *:
Код *: