П`ятниця, 29.03.2024, 11:41
Вітаю Вас Гость | RSS

Елітні кролі






Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа


Головна » Статті » Хвороби кролів

Псороптоз (вушний кліщ)
  Псороптоз - це надзвичайно поширене в Україні захворювання кролів, яке розвивається з 2-місячного віку і спричиняється кліщем Psoroptes cuniculi роду Psoroptes. Хвороба характеризується ураженням переважно внутрішньої поверхні однієї або двох вушних раковин, утворенням у них масивних щільних кірок і пробок, що супроводжується виникненням отиту, розчісуванням уражених вух кінцівками, поширенням запального процесу на шкіру вушних раковин, шию та кінцівки і переходом його на середнє і внутрішнє вухо з подальшим ускладненням менінгітом.
  Характеристика збудника. Збудник псороптозної корости кролів є надшкірним кліщем. Тіло самців має довжину 0,5-0,9 мм, ширину - 0,4-0,5 мм. Довжина тіла самки - 0,7-0,9 мм, ширина - 0,5-0,6 мм. Тіло кліщів видовжено-овальне, жовтуватого або темно-жовтого кольору. Кліщі мають довгий конусоподібний хоботок, пристосований до проколювання епідермального шару шкіри живителя й одержання міжтканинної рідини чи лімфи.
  Патогенез. Унаслідок механічного подразнення та дії секрету слинних залоз надшкірника у кролів виникає сильний свербіж. Кінцівками вони розчісують уражені вуха. Пухирці і пустулки, що утворюють  в місцях паразитування кліщів, лопаються, а їхній уміст потрапляє на шкіру вушної раковини та слухового проходу і, підсихаючи, перетворюється на кірки. При розчісуванні травмуються кровоносні судини, кров із них може змішуватися з умістом пухирців і забарвлювати кірки в червоно-коричневий колір. Кірки закупорюють слуховий прохід, вуха відвисають. При гнійному отиті можливе порушення цілісності барабанної перетинки і поширення патологічного процесу на середнє та внутрішнє вухо, що проявляється викривленням шиї і поворотом голови на 90°С у бік ураженого вуха. Завершальним етапом цього процесу може бути гнійний менінгіт, при якому тварина гине.
  Лікування та профілактика. основними заходами, що запобігають захворюванню кролів на псороптоз, є підтримання чистоти у крільчатниках, регулярна дезінфекція кліток, вольєрів та інвентаря, а також правильна організація годівлі.
  Для лікування тварин частіше використувують такі засоби:
  1) Аерозолі таких акарицидів, як ціодрин, дикрезил, псороптол, акродекс та дермазоль. Їх наносять на уражені ділянки вуха без попереднього видалення кірок.
    2) Найпоширенішим домашнім засобом є розчин скипидару та олії у відношенні 1:1. Кірки у вушній раковині добре змочують цим засобом і виділяють пінцетом. Потім раковину вуха старанно змазують розчином. Через 4-5 днів лікування повторюють.
  3) Амітразин-плюс - це масляний розчин із слабким специфічним запахом. Застосовують препарат зовнішньо у слуховий прохід, а також на уражені ділянки шкіри один раз на добу. Лікування повторюють до зникнення клінічних ознак (після 6-8 обробок).
    4) Аверсектинову мазь використовують із розрахунку 0,2-0,3 г на 1 см² ураженої поверхні. Препарат застосовують дворазово з інтервалом 7-10 діб. Мазь тваринам втирають проти росту шерсті (можна у розтопленому вигляді) в уражених місцях.
  5) Для лікування кролів використовують 1-1,5 мл         неостомазану в розведення 1:400, вливаючи його в зовнішній слуховий прохід так, щоб була змочена вся поверхня вушної раковини. Лікування повторюють через 7 діб.
Категорія: Хвороби кролів | Додав: Alex (03.05.2011)
Переглядів: 15478 | Коментарі: 11 | Рейтинг: 3.6/35
Всього коментарів: 6
6 андрій  
0
Добрий день!підскажіть що краще від конюктивіту.? заздалегіть дякую
Відповідь: Різні препарати є від цієї хвороби. Слід підібрати той, що підійде у вашому випадку. Препарати є в людській аптеці : софрадекс, тетрациклінова мазь і інші. У ветаптеці , гарний препарат офтальмогель.

5 Овчарук Олена  
0
Спасіба . Завдяки вам я вилікувала своїх кролів .

4 Саша  
0
В мене було два випадки. Я змішав олію та дизельне паливо один до одного і за два дні пройшло!

3 Виталий  
0
Я пользуюсь неостомазаном, уфект буквально на следующий день!

2 Павел  
1
Большое спасибо. очень пригодилась эта информация. Если б еще фото этих ушей поврежденных было для лучшего понимания проблемы. Еще раз спасибо большое.

1 Сергій  
1
Спасибо за актуальную и полезную информацию.

Ім`я *:
Email *:
Код *: