Четвер, 28.03.2024, 13:44
Вітаю Вас Гость | RSS

Елітні кролі






Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа


Головна » Статті » Хвороби кролів

Міксоматоз
   Міксоматоз кролів - це вірусна гостра контагіозна хвороба, яка характеризується серозно-гнійним кон'юктивітом, ринітом, появою драглеподібних набряків і вузликів у ділянці голови, спини, ануса, зовнішніх статевих органів.
   На міксоматоз хворіють домашні кролі, незалежно від віку і статі, а також дикі європейські кролі та зайці.
   Джерелом збудника міксоматозу є хворі і перехворілі кролі, які виділяють вірусз витоками з носа і очей. У хворих тварин вірус знаходиться в крові, шкірі. підшкірних набряках і паренхіматозних органах. Провідне значення в розповсюдженні збудника міксоматозу в природі мають такі кровосисні комахи, як комарі й москіти, а також ектопаразити - воші, блохи, кліщі. Комарі можуть передавати вірус до 30-36 днів після отримання його при укусі хворою твариною. Кролячі блохи можуть бути носіями вірусу протягом 3-4 міс. голодування.
   Спалахи міксоматозу можуть виникати в будь-яку пору року, але найчастіше в теплу, що повязано з масовим розмноженням комах переносників.
   Найбільш тяжко хвороба перебігає в сире й прохолодне літо, особливо в місцевостях із значною кількістю водойм, річок і боліт. У таких умовах вірус може довго зберігати життєздатність, а для комарів, які є основними переносниками вірусу, складаються сприятливі умови для розмноження.
   Інкубаційний період, як правило, триває ід 3 до 11, іноді - до 20 днів. Хвороба може перебігати у двох формах - класичній (набряковій) і нодулярній (вузликовій).
   Першими ознаками хвороби є почервоніння у вигляді цяток або горбики на шкірі кроля в ділянці повік і вушних раковин.
Якщо міксоматоз перебігає гостро, тобто протягом 5-6 днів, що переважно має місце при набряковій формі, то єдиною ознакою її є набряк у ділянці голови, підгруддя, статевих органів. У хворого кроля припухає голова, опускаються й припухають вуха. При більш тривалому перебігу хвороби, крім набряків, виникає серозно-гнійний кон'юктивіт, при якому спостерігають набряк повік, з очей виділяються спочатку слизові, а потім і гнійні витікання, що спричиняють склеювання повік. Спостерігаються також гнійні витоки з носової порожнини, утруднене дихання, хрипи в грудній клітці.
   Кролі, які перехворіли на міксоматоз, набувають активного імунітету, але залишаються джерелами збудника хвороби.

   Застосування вакцини проти міксоматозу є єдиним надійним засобом боротьби з цим захворюванням.
Категорія: Хвороби кролів | Додав: Alex (29.01.2011)
Переглядів: 10503 | Коментарі: 12 | Рейтинг: 3.4/26
Всього коментарів: 11
11 валєра  
0
Як вилікувати хворих на міксоматоз кролі

10 Людмила  
0
100% виліковує міксоматоз Бровасептол. Проколоти 5 днів. Першу хвору крілицю ми почали колоти на 9 день хвороби, а решту кролів - зразу. Неважно, коли почали колоти, всі вони, майже місяць, хворіють. Але потім хвороба проходить.

9 любчик  
0
як лікувати міксоматоз

8 любчик  
0
як лікувати міксомітоз

7 наташа  
0
Хворих кролів їсти не можна.Тих які перехворіли і прийшли в норму можна забивати і їсти.

6 НаЗіК  
0
Дивися у мене є кролиця вона і пятеро малих захворіли на миксоматоз , кролята повмирали а кролиця вижила , її можна забити на мясо.

5 НаЗіК  
0
а можна їсти кроля який хворіє на миксоматоз

3 слава  
0
якщо молоді кролі переболіли міксоматозом треба прививать

4 Alex  
0
Кріль,що перехворів на міксоматоз виробляє імунітет до цієї хвороби,але сам залишається носієм вірусу. Тому такі тварини не залишаються на плем'я. wink

1 Андрій  
1
Гарна стаття.

2 Alex  
0
Дякую.

Ім`я *:
Email *:
Код *: